Milletvekilin Hakkında


Milletvekilin Nedir?

Milletvekilin, 26. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi milletvekilleri hakkında, internette herkesin ulaşılabileceği verileri bir araya getiren bir internet sitesidir.

Milletvekilin Ne Değildir?

Milletvekilin, herhangi bir milletvekilinin, bir diğerinden üstün olduğunu gösteren bir internet sitesi değildir.

Milletvekilin.com'u Kim Yaptı?

Milletvekilin.com herhangi bir parti, kuruluş, STK veya bir başka bireyin desteği olmadan, sadece işe yarayabilme potansiyeli olabilecek bir şeyler üretmek isteyen bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı tarafından geliştirilmiş ve geliştirilmektedir.

Veriler Ne Sıklıkla Güncelleniyor?

Her ne kadar bazı günlerde çeşitli aksiliklerin meydana gelme olasılığı olsa da, teorik olarak, veriler her gün güncellenmektedir.

Veriler Ne Kadar Doğru?

Türkiye Büyük Millet Meclisi internet sitesindeki veriler ne kadar doğruysa, buradaki veriler de o kadar doğru. Ancak kimi veriler milletvekillerinin biyografilerinden elde edildi. Örneğin anasayfada yer alan doktor, avukat ve akademisyen sayıları, biyografilerinde bu kelimelere sahip olan milletvekili sayılarını belirtiyor. Bir diğer net olmayan veri ise milletvekili yaşı. Birçok milletvekilinin sadece doğduğu yıl mevcut. Dolayısıyla tam bir yaş tahmininde bulunmak doğru değil.

Neden Sadece Belirli Haber Kaynakları Kullanılıyor?

Maalesef, birçok haber sitesinde bulunan herhangi bir haberde, herhangi bir milletvekilinin adı ya da soyadının geçmesi, bu milletvekili hakkında yapılan haber aramaları sonuçlarında çıkması için yeterli oluyor. Bu durumun sonucunda da, yapmış olduğunuz aramayla ilgisi olmayan, herhangi bir alakasız konu hakkında şok edici veya müjdeleyici haberlerin arasında kendinizi bulabiliyorsunuz. Her ne kadar bunlar için gerekli filtreler uygulanabilir olsa da, çoğu zaman, yeterli olmuyor. Dolayısıyla, şu anda var olan kaynaklar, ad soyad aramalarına yüksek yüzdeyle doğru sonuç gösteren haber sitelerine ait.

İletişim?

iletisim [@] bukısımaslındayok milletvekilin nokta com